Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Pierwsze wrażenia.

Witajcie na nowej stronie Dix-Racing.pl.

Zapraszam Was do pisania o tym co się podoba a co byście chcieli zmienić lub dodać 🙂

Zacznę od plusów:

• stronka wizualnie zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Klasyfikacje, wyniki, kalendarz są teraz nie tylko widoczne, ale też wyglądają pięknie
  • interfejs jest bardzo przejrzysty a zakładki ergonomiczne
  • ogólnie cały wygląd poziom wyżej niż na starym portalu

Minusy:

• niestety forum jest słabe. nie widać każdego nowego wpisu, a jedynie ostatni wpis w danym dziale. Wówczas trzeba wchodzić, aby sprawdzić, czy aby w innym temacie danego działu ktoś czegoś nie napisał. Moim zdaniem jest to zmiana na gorsze względem poprzedniego forum, gdzie każdy temat był podświetlany i nie było szans, aby coś przegapić. Jest to tym bardziej dziwne, gdyż na naszym forum z reguły wiele się nie dzieje i na pewno nie doszłoby do sytuacji, gdzie nowości byłoby za wiele
  • interfejs użytkownika też na minus. Aby wgrać zdjęcie trzeba rejestrować się na kolejny portal. Największym minusem jest jednak brak możliwości prywatnej korespondencji pomiędzy użytkownikami
  • brak czatu na portalu. Nie każdy się przekonał do discorda - prawdę mówiąc mało kto. I wcale się im nie dziwię. Czat to było jedyne miejsce, gdzie praktycznie każdy od czasu do czasu się udzielał. Teraz będzie jeszcze większa stypa niż poprzednio.

@crus

Dzieki za feedback.

• Widocznosc Nowych Wpisow

Na forum jest mozliwosc dodania kategorii raportujacej wszestkie wpisy od najnowszych. (Naglowek: "Aktywnosc"). Po Twojej sugestii rozwazymy to rozwiazanie.

• Komunikacja prywatna i Czat bezposrednio na stronie

To chyba najbardziej nieodzalowana funkcja. Niestety wszystkie dostepne komunikatory dzialaja fatalnie w praktyce (nie wspominajac o ich responsywnosci na urzadzeniach mobilnych). Dlatego, dopoki nie napiszemy jakiegos sami albo nie znajdziemy odpowiedniego rozwiazania w stronie musimy obejsc sie smakiem. Poki co w dziale ../media/discord - jest stronka raportujaca aktualne rozmowy na discordzie. Raport jest interaktywny i w czasie rzeczywistym. Poki co zachecamy rowniez do korzystania z Discorda na wieksza skale, do komuikacji ogolnej, prywatnej, textowej i glosowej. To naprawde kapitalna platforma, uwielbiana przez gaming'owe spolecznosci i dzieli od niej ze strony jeden klik. (Ponadto dostepna jest rowniez aplikacja na telefon).

• Zdjecie profilowe

Grawatar to ogolnie standard ale przygladniemy sie innym mozliwosciom.

Dzieki

V.

Cytat z Crus data 4 września 2018, 21:57

Zacznę od plusów:

• stronka wizualnie zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Klasyfikacje, wyniki, kalendarz są teraz nie tylko widoczne, ale też wyglądają pięknie
  • interfejs jest bardzo przejrzysty a zakładki ergonomiczne
  • ogólnie cały wygląd poziom wyżej niż na starym portalu

Minusy:

• niestety forum jest słabe. nie widać każdego nowego wpisu,a jedynie ostatni wpis w danym dziale. Wówczas trzeba wchodzić, aby sprawdzić, czy aby w innym temacie danego działu ktoś czegoś nie napisał. Moim zdaniem jest to zmiana na gorsze względem poprzedniego forum, gdzie każdy temat był podświetlany i nie było szans, aby coś przegapić. Jest to tym bardziej dziwne, gdyż na naszym forum z reguły wiele się nie dzieje i na pewno nie doszłoby do sytuacji, gdzie nowości byłoby za wiele
  • interfejs użytkownika też na minus. Aby wgrać zdjęcie trzeba rejestrować się na kolejny portal. Największym minusem jest jednak brak możliwości prywatnej korespondencji pomiędzy użytkownikami
  • brak czatu na portalu. Nie każdy się przekonał do discorda - prawdę mówiąc mało kto. I wcale się im nie dziwię. Czat to było jedyne miejsce, gdzie praktycznie każdy od czasu do czasu się udzielał. Teraz będzie jeszcze .

Tak jak Vangreenapisał że w menu forum jest przycisk aktywność i tam widać wszystkie nowe posty.

1. Ja bym na głównej stronie wrzucił w pierwszej kolejności newsy, a timer odliczający do GP jako boczny panel. Newsów myślę przynajmniej 6 by się przydało. Im strona żywsza tym więcej ludzi przyciągnie.
  2. Podczas najeżdżania kursorem na kolejne elementy menu powinny się one podświetlać dla lepszej przejrzystości. Może to być czarny kwadrat, albo czarna czcionka. Nieaktywne elementy walnąłbym na szaro.
  3. Logowanie do strony/forum powinno mieć swoje miejsce w poziomym menu strony. Na początku miałem problem z nawigacją tego elementu. Teraz już wiem, że trzeba wbić na forum i z tego poziomu się dopiero logujemy. Czy newsy komentujemy z tego samego konta forumowego?

PS. nie zróbcie ze mnie od razu newsmana bo wiem, że nie znajdę na to czasu, a widziałem że takich inicjatyw w lidze nie brakuje. Propaganda musi być 😉

Cytat z HiNDUQSH data 11 marca 2019, 11:00
  1. Ja bym na głównej stronie wrzucił w pierwszej kolejności newsy, a timer odliczający do GP jako boczny panel. Newsów myślę przynajmniej 6 by się przydało. Im strona żywsza tym więcej ludzi przyciągnie.
  2. Podczas najeżdżania kursorem na kolejne elementy menu powinny się one podświetlać dla lepszej przejrzystości. Może to być czarny kwadrat, albo czarna czcionka. Nieaktywne elementy walnąłbym na szaro.
  3. Logowanie do strony/forum powinno mieć swoje miejsce w poziomym menu strony. Na początku miałem problem z nawigacją tego elementu. Teraz już wiem, że trzeba wbić na forum i z tego poziomu się dopiero logujemy. Czy newsy komentujemy z tego samego konta forumowego?

Dzięki za wskazówki. Będziemy je rozważać.

Na Dix-Racing ma się jedno konto użytkownika dla strony forum komentarzy itp.

Przejdź do paska narzędzi